AKARYAKIT FİYATLARI:

İSTANBUL

KURŞUNSUZ BENZİN 25.21LT (KDV)

MOTORİN 26.71LT (KDV)

Otofilo Otobil

Otofilo Otobil

Otobil ile şirket araçlarınızın Türkiye’nin her yerindeki Opetlerden otomatik olarak, istasyondan ödeme yapmadan yakıt alımlarını sağlayabilir, araçların dolum ve kilometre bilgilerine ulaşabilirsiniz. Otokonum ile filonuza ait araçların nerede olduğunu, ne kadar yakıt tükettiğini, aracın konum ve kullanım detayı gibi bilgileri kolayca kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, Opet’in firmanıza özel avantajlı kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

 

Otobil

Otobil Sistemi Nedir?

Şirket taşıtlarının OPET istasyonlarından otomatik olarak, nakit veya kredi kartı ile ödeme yapmadan yakıt almalarını sağlayan ve dolum bilgilerini taşıtın kilometresi dahil el değmeden elektronik ortamlarda müşteriye ulaştıran bir sistemdir. Faturalama toplu olarak belirli dönemlerde yapılmaktadır. Bu sistem yardımı ile kullanıcılar taşıtlarının giderlerini tam anlamıyla kontrol altına alma imkanına kavuşmaktadırlar.

Otobil Üniteleri Nelerdir?
 

Halka Tipi Ünite / Fuelopass

Opet tarafından aracınıza özel programlanarak, gönderilen halka tipi bir ünitedir. Aracınıza montajı yapılarak firmanız tarafından yapılan yakıt alım limitlendirmeleri sayesinde kontrol sizde olur.

Otobil’li aracınız ile Opet istasyonlarına gittiğiniz zaman sistem sizi tanıyacaktır. Yakıt alımlarınız dönem sonlarında otomatik olarak şirketinize / tarafınıza faturalandırılacaktır.

Bireysel Kullanıcı Ünitesi: Anahtarlık

Pompa makinesine monte edilmiş anten, elinizdeki anahtarlığın içinde bulunan elektromanyetik bir devre ile iletişime geçerek aracınız hakkındaki tüm bilgileri alarak istasyonda bulunan otobil istasyon kontrol ünitesine gönderir.

 

İstasyon Üniteleri Nelerdir ?
 

İstasyon Bilgi Kontrol Ünitesi (İBKÜ)

  • Satış bilgilerini elektronik ortamda bağlı olduğu yere aktarır.
  • Satış bilgilerini muhafaza eder ve rapor olarak düzenler.
  • Dolumun başlaması için gerekli onayı verir.

Pompa Tabanca Anteni

  • Pompa tabancasına takılan elektromanyetik bir halkadır.
  • Taşıtın deposuna monte edilen araç depo anteni ile teması halinde elektromanyetik iletişim sağlar.
  • Taşıta ait bilgileri İBKÜ’ye aktarır, İBKÜ’den gelen komutlar doğrultusunda taşıt doluma yetkili ise dolumu başlatır.
  • Yetki Kumandası
  • Sistemin dahil olduğu tabancanın sistem dışı akaryakıt ikmali yapabilmesi için sistemi devreden çıkarır.

Yazıcı

  • Dolum bittiğinde dolum ile ilgili bilgileri içeren fiş yazıcı tarafından basılır. Bu fiş filo sahibinin dolum ile ilgili bilgileri takip etmesi için basılan bilgi amaçlı bir fiştir, irsaliye veya fatura özelliği taşımaz.

Modem

  • Belirli bir saatte istasyonda sistem ile ilgili dolumların bilgilerinin İBKÜ’den Merkez Bilgisayara aktarılmasını sağlar.

Montaj ve Servis

Araçlarınıza ait Otobil ünite montaj / söküm işlemlerini zamanında yapabilmek için servis firmasından randevu almanız gerekmektedir.

Yetkili servisinize ait bilgileri 444 67 38 no'lu Opet Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.


Bilmek İstedikleriniz

1 S: Otobil istasyonlarını nasıl bulabilirim?

Türkiye’deki Otobil istasyonlarının güncel listesine Hızlı İstasyon Arama sayfasından ulaşabilirsiniz.

2 S: Opet istasyonlarına geldiğimde o istasyonun Otobil ile satış yapan istasyon olup olmadığını ve hangi pompadan akaryakıt alacağı mı nasıl bilebilirim?

Opet istasyonlarımızda Otobil logosunu içeren yönlendirme levhaları vardır.

3 S: Yakıt almam gerekirse ve yakında ikmal yapabileceğim bir Opet Otobil istasyonu yoksa ne yapabilirim?

Size en yakın olan OPET Otobil istasyonunu öğrenmek için Hızlı İstasyon Arama sayfasında veya 444 67 38 nolu çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Turkcell kullanıcıları gönderecekleri bir kısa mesaj (SMS) ile bulundukları yere en yakın 3 adet Opet istasyonunun isim ve adreslerine ulaşabilecek, cep telefonlarının ekranlarında bu istasyonları gösteren haritaları görebilecekler. Bu sistemden faydalanmak için Turkcell’li bir hattan 7777’ye “Nerede Otobil” anahtar kelimesi ile kısa mesaj göndermek yeterlidir. Bu hizmetin, her sorgu başına, hat sahibine maliyeti 2 kısa mesaj bedeli olarak faturanıza yansımakta ya da kontörünüzden düşmektedir.

4 S: Otobil araç ünitesinde ne gibi bilgiler saklanır ?

Otobil araç ünitesinde, araç bilgileri, yakıt türü bilgileri, saklanmaktadır.

5 S: Akaryakıt tüketimim ile ilgili detay raporlarımı nasıl alabilirim?

Akaryakıt tüketim raporları her fatura döneminde fatura görünütüsü ve detayı mail ile gönderilecektir. Kurumsal İşlem Merkezi sayfasından, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek dilediğiniz zaman araçlarınıza ait akaryakıt tüketim raporlarınızı alma şansına sahipsiniz.

6 S: Dolum sırasında başka bir araca yakıt verilebilir mi?

Dolum sırasında pompa tabancası aracın yakıt deposundan dışarı çıkarılırsa dolum otomatik olarak sona erer.

7 S: Otobil sisteminin araçlarıma montajı araçlarımın garantisini etkiler mi?

Otobil’ in aracınıza montajı esnasında aracınızın garantisini etkileyecek bir işlem yapılmaz.

8 S: Sisteme kayıtlı olan aracım çalınırsa ne olur?

Böyle bir durumla karşılaşırsanız derhal 7/24 hizmet veren 0216 444 67 38 numaralı çağrı merkezimize bildirmeniz gerekmektedir. Opet’ e haber ulaştığı anda söz konusu aracın akaryakıt alımı durdurulur.

9 S: Sisteme kayıtlı olan aracımı satarsam ne olur?

Opet montaj ekibi ilgili donanımı araçtan söker ve varsa yeni araca yeni programlanmış cihazın montajını yapar.

10 S: Otobil araç ünitesi farklı araçlara monte edilebilir mi ?

Hayır monte edilemez.

11 S: Otobil sisteminden faydalanmak üzere hangi bankalar ile çalışabilirim?

Otobil Sisteminde Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) üzerinden çalıştığımız bankalar YAPI KREDİ, GARANTİ, DENİZBANK, AKBANK, İNG BANK, İŞ BANKASI, FİNANSBANK, HALKBANK, VAKIFBANK

12 S: Bireysel müşteriler bu sistemden faydalanabilirler mi?

Bireysel kullanıcılar için de Bireysel Otobil hizmetimiz bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Bireysel Otobil alanına ulaşabilirsiniz.

13 S: Otobil akaryakıt bilgi sistemine girmek için araç sınırı var mıdır? Şirket ortaklarının şahsına kayıtlı araçlar da bu sistemden faydalanılabilir mi?

Araç sınırı yoktur. Ortaklarınızın, şahsi (özel) araçları da sistemden yakıt alabilirler. İstendiği takdirde araçlara cihaz montajı yapmadan anahtarlık (chip) ile OTOBİL sisteminden yakıt almak mümkündür.

14 S: Değişen akaryakıt fiyatlarını anında nasıl öğrenebilirim?

Değişen Akaryakıt perakende fiyatlarını www.opet.com.tr adresindeki "pompa fiyatları" sayfasından güncel olarak takip edebilirsiniz.

15 S: Filomuza ait araçlarımızın akaryakıt tüketimlerine nasıl limit verebilirim?

www.opet.com.tr web sitemizden Kurumsal İşlem Merkezi alanına kullanıcı adı ve şifrenizle ulaşabilir, Portal sayfanızdan limitlendirme alanından araçlarınıza aylık, günlük ve esnek limitlendirme işlemini yapabilirsiniz.

17 S: Filomuza ait kullanılabilir limit bilgisini nasıl takip edebilirim?

Online İşlemler'den Kurumsal İşlemler seçiminde bulunan üye giriş alanına kullanıcı adı ve şifre giriş yapılarak sistem raporları başlığı altında kullanabilir limit ekranından bilgileri görüntüleyebilirsiniz..

18 S: Yeni araçlarımıza Otobil ünitesi almak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Kurumsal web şifre"niz ile Kurumsal İşlem Merkezi üzerinden hesabınıza erişim yaparak, "Cihaz Talepleri" sayfasından taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünler & Hizmetler

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.